Bransjetall 2011

07/2

HVITEVARENE REDUSERTE BRANSJENEDGANGEN

God økning i omsetningen av hvitevarer og småelektriske produkter gjorde at bransjens totale omsetning i 2011 ble mindre redusert enn ventet. Det ble imidlertid nedgang i alle de andre hovedgruppene.

07/2

VERDIØKNING PÅ HVITT

Som eneste hovedproduktgruppe ble det verdiøkning i omsetningen av elektriske husholdningsapparater. Oppgangen gjelder både hvitevarer og småelektriske produkter.

07/2

TV-SALGET NED TIL NORMALT NIVÅ?

TV-omsetningen sank 12,3 prosent i volum, til 520.000 apparater. Verdien gikk ned 22,3 prosent. 2011-volumet er muligens et normalnivå for årene fremover.

07/2

65 PROSENT DIGITALRADIOVEKST

Det er god fart i digitalradiosalget. Totalt ble det omsatt 135.000 enheter i fjor, en vekst på 65 prosent fra 2010.

07/2

65 PROSENT VAR SMARTE TELEFONER

Som ventet økte smartandelen for mobiltelefoner fra cirka 50 prosent i 2010 til 65 prosent i fjor. Totalomsetningen gikk som ventet litt ned.

07/2

SYSTEM FORTSATT PÅ TOPP

2011 ga et kraftig fall i omsetningen av kompaktkameraer, men speilreflekssalget er fortsatt på topp.

 

Fagbladet Elektronikkbransjen

Fagbladet Elektronikkbransjen er gitt ut av Stiftelsen Elektronikkbransjen. Bladet og den redaksjonelle delen av elektronikkbransjen.no redigeres på uavhengig grunnlag etter prinsippene i Redaktørplakaten og normene i Vær varsom-plakaten og Tekstreklameplakaten. Mer informasjon.
Ansvarlig redaktør: Stian Sønsteng