
AutoHiFi Connects2 AutoDAB.
Pressemelding fra AutoHiFi 31. januar 2012:
Denne produktnyheten er en direkte gjengivelse av en pressemelding fagbladet Elektronikkbransjen har mottatt, og er ikke redaksjonelt behandlet.
AutoHiFi introduserer AutoDAB - full DAB integrering i bil!
AutoHiFi er stolte over å kunne presentere Connects2 AutoDAB.
Connects2 har utviklet en full serie av DAB integreringsmoduler som dekker 90% av bilparken i Europa. Endelig er det mulig å ettermontere DAB i bilen, uten noen form for synlige bokser eller dingser. Denne Plug & Play løsningen gir deg tilgang til alle DAB/DAB+ kanaler via bilens originale headunit. All styring, alle innstillinger og justeringer gjøres ved hjelp av bilens multifunksjonsratt, mens DAB-teksten kommer opp i bilens originale display.
I skrivende stund finnes det 50 forskjellige bilspesifikke AutoDAB sett, og antallet kompatible bilmodeller øker i raskt tempo. Så om en gitt bilmodell ikke er å finne i listen, så er det stor grunn til å tro at den vil dukke opp snart. AutoDAB får du kjøpt hos de aller fleste utsalgssteder i landet som selger bilstereo, bilrekvisita og lignende.
Veiledende utsalgspris er 2.990,-
Spesifikasjoner
Plug & Play installering
Lagrer favorittstasjoner
Ingen synlige bokser
Ingen synlige kabler
Full integrering
Betjenes med multifunksjonsrattet
Benytter bilens egne display
Meny valg og innstillinger bekreftes av stemme
Viser radio tekst; Sangtittel, artist info etc.
Settet inneholder:
Connects2 AutoDAB modul
Plug & Play kabelsett
DAB antenne for montering i frontrute
Monteringsanvisning
Hvorfor velge DAB?
Pr. i dag er det 20 varierte kanaler som sendes i DAB nettet. På sikt er det plass til inntil 70 kanaler. Digital signal kvalitet Ingen FM-skurring Enklere å forholde seg til stasjoner søk etter stasjonsnavn i stedet for frekvens. Forbered deg på slukking av det analoge FM-nettet