POWER LANSERER NY KATEGORI

Point Pet-serien er ute i hyllene. Foto: Power

Power lanserer en serie smarte produkter som skal gjøre hverdagen enklere for dyreeiere, under kjedens eget varemerke Point PET.

Skal vi tro pressemeldingen Power sendte ut til 26. oktober, ligger det et betydelig potensial i produktkategorien. Her vises det til en undersøkelse utført av TNS Kantar i 2024, som har beregnet at over 31 prosent av norske husstander har hund eller katt. Med andre ord; det er 805.000 norske husstander som til sammen har 1,2 millioner kjæledyr. Det vises også til at hundeeiere i snitt bruker over fem døgn i året på å rydde opp etter hunden, ifølge en britisk undersøkelse blant 2000 hundeeiere, utført av Daikin UK i 2021.

Noen av produktene i Point Pet-serien. Foto: Power

 

Dotter og stram lukt

– Når kunder skal kjøpe ny støvsuger, er det første spørsmålet ofte om den tar hundehåret. Hunden og katten er med i nesten alle samtaler vi har om hjemmet, sier salgssjef Danial Bhatti i Power i pressemeldingen.

Her heter det at pelsdotter i sofaen og stram lukt i gangen er kjente kilder til frustrasjon for katte- og hundeeiere. Blant produktene i Point PET-serien er en kattedo som automatisk fjerner avføringen, pelsfønere, pelsklippere og matstasjoner som fyller skålen til faste tider.

Point Pet Furmate er pelsstellsett og stillegående støvsuger i ett. Foto: Power

Ifølge den britiske undersøkelsen fra 2021, sier 44 prosent at de kvier seg for å invitere folk på besøk på grunn av rot og lukt fra hunden.

 

Tidsredder

– En pelsstøvsuger kan bli en tidsredder for mange. De små hårene fra hund og katt fester seg lett i stoffet på møbler, og da er det ofte lettere å ta en mobil støvsuger rett bort til sofaen enn å dra støvsugeren gjennom hele huset, sier salgssjef Bhatti i pressemeldingen.

Den bærbare støvsugeren Point Pet Fluff. Foto: Power

Power viser til at mange katter drikker mindre enn de burde, og at eiere med lange arbeidsdager ikke alltid vet om hunden har fått frokost.

– Katter er kresne. Mange vil heller drikke fra springen enn fra skålen, og fontenen etterligner det. Automatiske matstasjoner sørger også for at kjøledyret får i seg mat og drikke, selv når eieren ikke er hjemme, sier Bhatti.

Powered by Labrador CMS