BEHANDLET

I GÅR FIKK POWER NYTT BUTIKKSYSTEM

Varehussjef Aleksander Moe Jansen ved Power Strømmen. Foto: Power

Mandag 18. august tok Power Strømmen som den første i butikken i kjeden i bruk det nye butikksystemet Flow, som pilot for 270 butikker i Norden.

Publisert Sist oppdatert

– Dette er fremtiden. Å kunne få et smart system som etter hvert vil gjøre jobben enklere og mer sømløs for oss, er noe kundene vil merke. I begynnelsen må vi få systemet i fingrene, men ganske raskt vil det gå unna, sier varehussjef Aleksander Moe Jansen ved Power Strømmen i en pressemelding.

BEHANDLET
Superbrukerne Hanna Tadelech Jørstad og Silje Sparengen er på plass for å hjelpe til med oppstarten. Foto: Power

Han har gledet seg til å bytte ut det gamle butikksystemet Elguide, og var ikke i tvil da han ble spurt om Strømmen kunne være pilotbutikk.

– Det er stas å være først med et nytt system. Endringer kan være krevende, men med den rette innstillingen og med god støtte er det spennende å få være med på. Vi kommer med innspill til forbedringer, og så utvikles dette løpende, sier varehussjefen.

Det er stas å være først med et nytt system

 

Elguide i en mannsalder

Ifølge pressemeldingen byttes Elguide ut «etter en mannsalder».

BEHANDLET
Kim Jørgensen tok seg av forhåndsbestillingene som hadde kommet inn i løpet av søndagen. Foto: Power

– Det oppleves som en høytidsdag på Power Strømmen i dag. På bakrommet sitter 20 kolleger fra IT-avdelingen for å supportere kollegene i varehuset, heter det.

Butikksystemet utvikles løpende, og allerede i morgentimene i på åpningsdagen ble flere funksjoner klare.

– På sikt får Power et butikksystem som er laget for fremtiden, med en integrert KI-løsning, heter det.

Da butikken åpnet klokka 10, stå både de butikkansatte og folkene fra IT-avdelingen klare for å betjene de første kundene. Den første skulle ha ny PC til skolestart, og i løpet av noen minutter var studieverktøyet sikret, melder Power.

 

Powered by Labrador CMS