
Modig
Pressemelding fra Disney Pixar 14. november 2012:
Denne produktnyheten er en direkte gjengivelse av en pressemelding fagbladet Elektronikkbransjen har mottatt, og er ikke redaksjonelt behandlet.
Disney Pixar har klart det igjen
– 5. desember stifter vi nærmere bekjentskap med Merida, prinsessen fra det værbitte og gåtefulle skotske høylandet.
Modig slippes på DVD, Blu-ray og 2D+3D Blu-ray. Pixar Animation Studios, skaperne av blant annet Toy Story 3, tar deg med på et storslått eventyr i et eldgammelt land fylt med tradisjon og mysterier.¨
Merida er en dyktig bueskyter med et heftig temperament, og datter til Kong Fergus og Dronning Elinor. For å finne sin egen vei i livet bryter Merida en urgammel og hellig skikk, noe som fører til kaos og raseri i kongedømmet. Når hun ber en eksentrisk gammel kone om hjelp oppfylles dessverre hennes noe uheldige ønske, og hun må forsøke å bryte en fryktelig forbannelse før det er for sent.
Modig er et eventyr med uforglemmelige karakterer og fantastisk animasjon.
DVD-utgaven inneholder også to kortfilmer fra Pixar.
Bonusmateriell Blu-ray:
Månen - kortfilm
Legenden om Mar’du
Den gamle verden
Merida & Elinor
Bjørner
Brøl
Magisk mose
Magi
Pixar-klanen
Det var en gang en scene
Regissørens kommentarer