SENNHEISER FLYTTER

Sennheiser har flyttet sitt norgeskontor, og fått lokaler som blant annet har lytterom hvor innkjøperne kan teste selskapets produkter.

Sennheiser Norge inviterte presse og samarbeidspartnere til innflyttingsfest i sine nye lokaler på Helsfyr.

– Vi flyttet fordi våre gamle lokaler i Nydalen skulle rives og bli til studentby i stedet. Helsfyr er jo kommunikasjonsmessig midt i smørøyet, og med et retail-rom og to andre møterom har vi mye større muligheter til å ta med kundene våre hit og vise fram produktene, sier Jan Ove Johansson, nøkkelkundeansvarlig i Sennheiser, til fagbladet Elektronikkbransjen.

I dag er det HD800S som har fått hovedfokus på lytterommet.

Vi klarer faktisk ikke møte etterspørselen, og størst suksess har vi i Norge og Sverige

– Dette er det nyeste på highend-markedet som er tilgjengelig i Norge, og referansemodellen framfor noen, sier Johansson.

Han forteller at Sennheiser flyttet inn allerede 12. januar, men det er først nå de har fått tid til å avholde innflyttingsfest.

– Det tar litt tid å få alle interne ting på plass, og så skjer det mye i bransjen på vårparten, sier Johansson.

Det er seks ansatte som flytter til Helsfyr, inkludert selskapets egen tekniker.

– Det at vi kan reparere lokalt har vi fått mange gode tilbakemeldinger på, sier Johansson.

– Hvilke produkter er det Sennheiser Norge kommer til å ha fokus på fremover?

– Selv om vi lanserte Momentum Wireless allerede på IFA i fjor, er dette fortsatt en veldig spennende hodetelefon. Vi klarer faktisk ikke møte etterspørselen, og størst suksess har vi i Norge og Sverige, sier nøkkelkundeansvarlig.

Nordmenn liker ifølge Johansson de litt dyrere klokkene, trådløst og ikke minst klokker med støydemping.

– Vi ser at hodetelefoner i hifi-segmentet er en liten del av businessen vår, som HD800S. Vi selger mest i det vi kaller premium-segmentet, hvor klokkene koster fra 1000 til 3-4000 kroner. En stor del av salget vårt går altså gjennom elektronikkjedene, sier han.

Powered by Labrador CMS