Administrasjon og styre

Stiftelsen Elektronikkbransjen
Org.nr. 983 102 972
Fyrstikkalléen 3 A, 0661 Oslo
Postboks 6640 Etterstad, 0607 Oslo
Tel: 23 06 07 07
adm@elektronikkbransjen.no

Administrasjon

Jan Adelsten Røsholm
Administrerende direktør
+47 928 87 000
jr@elektronikkbransjen.no

Hans F. Johansson
Økonomi- og administrasjonssjef
+47 41 30 33 12
hfj@elektronikkbransjen.no

Marte Ottemo
Kommunikasjonssjef
+47 415 55 528
mo@elektronikkbransjen.no

Cathrine Pedersen
+47 93 43 93 85
cp@elektronikkbransjen.no

Stian Sønsteng
Ansvarlig redaktør
+47 9920 2005
ss@elektronikkbransjen.no


Styre

De 11 medlemmene i stiftelsens styre representerer de fem undergruppene

  • Elektriske husholdningsapparater (to medlemmer)
  • Lyd, bilde og data (to medlemmer)
  • Telematikk (ett medlem)
  • Handel og verksted (fem medlemmer)
  • Fotorådet (ett medlem)

Handel og verksted har fem medlemmer. Begge de to størstekjedene er representert, de øvrige er fortrinnsvis enfrittstående handler, den største verkstedkjeden forlyd og bilde, og den tredje største handlerkjeden.
Styret utpekes av underorganisasjonene Leverandørforbundet LYD & BILDE (LF), Norske Elektroleverandørers Landsforening (NEL),ElektronikkForbundet (EF), Leverandørforbundet for Mobil- og Telekommunikasjon (LMT) og Fotorådet.

Pål Haugen (styrets leder)
Daglig leder
Nordic Consult AS
+47 90 02 37 18
paal.haugen@nordic-consult.com

Kenneth Baltzersen
Administrerende direktør
Euronics Norge AS
+46 69 35 41 00
kenneth@euronics.no

Paal Anders Jansen
Senior Sales Manager
Samsung Electronics Nordic AB
+47 67 10 20 70
paal.jansen@samsung.no

Erik Schjærin
Daglig leder
Schjærin Radio og TV
+47 62 95 70 00
erik@rtv.no

Herleik Dalen
Daglig leder
Dalens Elektronikkservice AS
+47 67 06 21 30
mail@dalens.no

Lise R. Ludvigsen
Country Manager
Phillips Norge AS
+47 22 74 80 00
lise.ludvigsen@philips.com

Anders Normandbo
Franchise ansvarlig
Expert Norge AS
anders.normandbo@expert.no

Runar Kristiansen
Key Account Manager
Sony Norway
+47 22 81 28 00
runar.kristiansen@eu.sony.com

Lorentz Jacobsen
Aftersale & Services Director
Elkjøp Northern Europe
+47 95 17 96 50
lorentz.jacobsen@elkjop.no

Ragnar Eknes
Salgsdirektør
Gram AS
+47 22 07 26 30
raek@gram.no

Til toppen