
MINDRE BOKSER MED STØRRE BILDE
– Projektorene fra Epson blir stadig mindre, mens bildene de viser blir større og større, sier Tor Jørgen Westerby i Epson Norge.
Epson har seks ulike projektorer i porteføljen, og viser frem fire av de på Campus Tech, som er Elkjøps opplæringsmesse. Denne gikk av stabelen i juni på Gardermoen. Projektorene kan vise bilder på opptil 300 tommer.
Ikke bare taket
En projektor trenger ikke lenger å henge i taket, men kan nå stå helt inntil veggen.

– Tidligere måtte projektoren henges i taket, og avstanden stilles inn. Nå er det flere muligheter, sier Tor Jørgen Westerby, som er salgssjef for forbrukermarkedet i Epson Norge.
Han viser frem en modell som kun står 30 cm fra veggen.
Epson har projektorer i flere størrelser. Her er tre av dem avbildet. Foto: Jan Røsholm
– Denne kan stå på en TV-benk, og med 30 cm klaring har du et bilde på 120 tommer, sier Westerby.
Modellen heter LS100, og koster 30.000 kroner.
Små og store modeller
Epsons modellutvalg dekker hele størrelsesspekteret, og prisene strekker seg fra 3.000 kroner til 30.000 kroner.
– De store projektorene har bedre optikk, og er mer plasseringsvennlige, sier Westerby.

Plasseringsvennlighet betyr at kunden har flere valgmuligheter når det gjelder hvor projektoren plasseres.
De fysiske størrelsene på projektorene blir stadig mindre.
– Selve projektorene blir mindre og mindre, mens bildene de viser blir større og større, sier Westerby.
Han fremhever modellen TW650, som benytter 3LCD-teknologi og støtter full HD.

– Med denne får du et fantastisk bilde på inntil 300 tommer, og prisen er rundt 7.000 kroner, sier Westerby.