
CHORD TIL MONO
Mono AS har overtatt distribusjonen av Chord Electronics i Norge, og lanserer selskapets fullbalanserte linje-forforsterker Ultima Pre 2.
Chord Electronics ble etablert i England i 1989 og har bakgrunn som leverandør til flyindustrien. Firmaets første forsterkere ble levert til BBC og senere fulgte Abbey Road Studios, Sony Music og The Royal Opera House, som alle setter store krav til både ytelse og driftssikkerhet, heter det i en pressemelding fra Mono.
Her vises det til at Chord Electronics er kjent som en innovativ produsent med unik, egenutviklet og prisbelønt teknologi, og at de produserer alle sine produkter i England.
Samtidig lanserer Mono tre Chord-produkter på det norske markedet; Ultima Pre 2 (170.000,-), Ultima 6 (2x180 watt, 85.000,-) og Ultima 5 (2x300 watt, 130.000,-).
Ultima Pre 2 skal ha et ekstremt lavt støynivå med et signal/støyforhold på 120 dB, fleksibelt oppsett med individuell justering av inngangsnivå, XLR- og RCA-innganger, samt en høykvalitets hodetelefonforsterker. Er anbefalt i kombinasjon med Ultima 5 og 6 effektforsterkere.
