ÅRETS SMÅELEKTRISKE 2025/2026: TEFAL AEROSTEAM

Tefal AeroSteam er kåret til «Årets småelektriske 2025/2026». Foto: Tefal

Tefal AeroSteam er kåret til «Årets småelektriske 2025/2026». Finalister i kategorien er Miele Guard L1-serien og Philips OneUp.

Fagbladet Elektronikkbransjen har i samarbeid med eksperter fra detaljhandelen kåret årets produkt i 16 kategorier, og «Årets småelektriske 2025/2026» Tefal AeroSteam.

Dette er 22. år på rad bransjebladet står for kåringen, der også årets julegave utpekes. Egne fagjuryer har vurdert produktenes egenskaper, om de tilfører markedet noe nytt, og forventet popularitet hos det norske folk. Det hører også med i kriteriene at produktene skal ha kommet i salg i Norge etter 1. januar 2025, og være tilgjengelig i handelen frem mot jul.

Fagjury i denne kategorien er Arnstein Værdal (Elkjøp), Petter Gullerud (Elon), Tommy Eugen Andersen (Power), Tonje Hvalvik (Komplett Group) og juryleder Stian Sønsteng (Elektronikkbransjen).

Se alle vinnere

Øystein Kittelsen (t. v.) og Even Wartiainen i Groupe SEB. Foto: Tore Skaar

Tefal AeroSteam

Tefal AeroSteam er kåret til «Årets småelektriske 2025/2026». Foto: Tefal

Effektiv, rask og enkel i bruk – kombinasjonen av damp og vakuum gir et resultat som skiller seg ut. Tefal AeroSteam benytter OptiFlow-teknologi for et glatt resultat med ett enkelt drag og er klar til bruk på bare 30 sekunder. Med tre moduser tilpasset ulike tekstiler og Monotemp-såle som gjør klærne tørre umiddelbart, får du rask og skånsom klespleie. Automatisk avstenging gir ekstra trygghet. AeroSteam er utviklet for enkel og effektiv steaming, og kombinerer hastighet med presisjon. Pris: 1.650 kroner.

Finalister:

Miele Guard L1-serien

Finalist: Miele Guard L1-serien. Foto: Miele

Miele har lansert en ny serie støvsugere for en ny generasjon – kvalitetsprodukter med et skikkelig ansiktsløft. Guard L1-serien har en rekkevidde på 12 meter, fire moduser og et 2-i-1-munnstykke som gir sømløs overgang mellom ulike overflater. Utvalgte modeller har Autoprogram som justerer modus automatisk. Ventilasjonsåpninger på begge sider gir jevn luftstrøm og lavt lydnivå, ned til 62 dB på Silence-modellen. Serien har patentert støvsugerpose med ny lukkemekanisme, integrert tilbehør og design testet for 20 års levetid. Pris fra 4.200 kroner.

Philips OneUp

Finalist: Philips OneUp. Foto: Philips

Elektrisk gulvmopp med et nytt og spennende patentert pumpesystem som fordeler rent vann og suger opp skittent vann samtidig, for et svært godt resultat. En tank rekker til rengjøring av opptil 50 kvadratmeter. Moppeputene er laget av mikrofiber og kan vaskes i maskin. Rengjøringsmiddelet doseres automatisk og varer i opptil 40 bruk. OneUp finnes i to modeller: 3000-serien med én våtinnstilling, 50 minutters batteritid og åtte timers ladetid; og 5000-serien med to våtinnstillinger, 70 minutters batteritid, fire timers ladetid og støtte for ømfintlige overflater som laminat. Pris: 1.500/2.100 kroner.

Powered by Labrador CMS