GRUSÉN GÅR AV I KOMPLETT

Ros‑Marie Grusén. Foto: Komplett

Ros-Marie Grusén går av som konsernsjef i Komplett Group. Adm. direktør Vebjørn Torsetnes i Jernia går inn som fungerende konsernsjef.

Sist oppdatert

– Etter en samlet vurdering har jeg valgt å si opp min stilling som CEO. Jeg ønsker styret, medarbeiderne og virksomheten alt godt videre, sier Ros-Marie Grusén, i en pressemelding fra Komplett ASA.

– Ros-Marie Grusén har besluttet å gå av som konsernsjef for Komplett ASA. Styret respekterer beslutningen, synes det er beklagelig og vil takke for innsatsen som er lagt ned i rollen, skriver Komplett i pressemeldingen.

 

Forbedret lønnsomhet

Jaan Ivar Semlitsch. Foto: Stian Sønsteng

– Gjennom 2025 har Komplett Group levert forbedret lønnsomhet, støttet av marginfremgang og gjennomførte kostnadstiltak, samtidig som konsernet har opprettholdt en stabil finansiell posisjon med solid likviditet, sier styreleder i Komplett ASA, Jaan Ivar Semlitsch.

Som fungerende konsernsjef har Komplett-styret utpekt Vebjørn Torsetnes.

– Vebjørn Torsetnes har bred ledererfaring fra retailvirksomhet og har inntil i dag vært adm. direktør i Jernia. Tidligere har han ledet Kremmerhuset, og han har også erfaring fra blant annet Tilbords og Norli. Han tiltrer stillingen 16. mars 2026. Ros-Marie Grusén vil være til disposisjon for selskapet i oppsigelsesperioden på seks måneder, heter det i pressemeldingen som gikk ut 16. mars.

 

Komplett, NetOnNet og Webhallen

– Gjennom velkjente merkevarer som Komplett, NetOnNet og Webhallen, har Komplett Group en ledende posisjon innen online-salg av forbrukerelektronikk i Norden. Konsernet har en konkurransedyktig kostnadsposisjon, og har nylig gjennomført strategiske og kommersielle tiltak som bidrar til å styrke konkurranseevnen på sikt. Jeg ser frem til å bli bedre kjent med virksomheten og til å bidra til en god utvikling for konsernet fremover, sier Vebjørn Torsetnes.

– Det har nå vært flere lederskifter i selskapet på kort tid, og den viktigste oppgaven for styret i tiden fremover er å bidra til stabilitet. Styret har også mottatt varsler, men Ros-Marie Gruséns ønske om fratredelse er ikke knyttet til dette. Varsler er knyttet til arbeidsmiljø og styret vil fremover ha økt oppmerksomhet om dette. Dette følges opp i tråd med selskapets rutiner og gjeldende regelverk, sier Jaan Ivar Semlitsch i pressemeldingen.

Powered by Labrador CMS